تبلیغات
Maghalehaye IT - MP3 Spam


Maghalehaye IT


MP3 Spam
یکشنبه 29 مهر 1386

شیوع MP3 اسپم، جدیدترین روش هرزنامه‌نویسان

فایل‌های صوتی MP3 كه با توصیه‌هایی درباره‌ی سهام همراه هستند و به طور انبوه ایمیل می‌شوند جدید‌ترین روش هرزنامه‌نویسان برای رساندن هرزنامه‌ها به صندوق ایمیل كاربران هستند.

به گزارش سرویس فن‌آوری اطلاعات خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، بنا بر اظهار محققان امنیتی شركت‌های كاسپرسكی و كام‌تاچ، هرزنامه‌نویسان در حال ارسال پیام‌های ناخواسته‌ای با ضمیمه‌های
MP3 هستند و كاربرانی كه فایل‌های صوتی موجود در این ایمیل‌ها را باز می‌كنند صدای موج‌داری را می‌شنوند كه توصیه می‌كند در سهام خاصی سرمایه‌گذاری كنند.

هدف از این كار افزایش قیمت سهام است تا هرزنامه‌نویسان بتوانند از فروش بعدی برخی از سهام‌ها سود كسب كنند.

به گفته‌ی كارشناسان‌ كام‌تاچ حجم خود پیام‌ها از هرزنامه‌های معمولی بزرگ‌تر بوده و به طور متوسط 85 كیگابایت است اما به 147 كیگابایت نیز می‌رسد.

طبق اعلام شركت كاسپرسكی این پیام‌ها قادر به عبور از فیلترهای هرزنامه‌ی معمولی هستند زیرا فایل‌های گرافیكی خاصی دارند كه حاوی صداهای پس زمینه و فایل‌های زمینه‌ی
PDF هستند كه توسط فیلترها شناسایی نمی‌شوند.

بر اساس پیش‌بینی كاسپرسكی شمار هرزنامه‌ی
MP3 افزایش می‌یابد اما در مورد تاثیر اقتصادی قابل توجه آن تردید وجود دارد زیرا به عنوان مثال هرزنامه‌نویسان ناچارند از صداهای ضبط شده كیفیت پایین استفاده كنند كه شنیدن پیام را دشوار می‌كند و در نتیجه هدف آن‌ها را با شكست مواجه می‌كند؛ به علاوه اغلب كاربران ضمیمه این پیام‌ها را باز نكرده و در نتیجه آن‌ها را بی‌فایده می‌كنند.
نوشته شده توسط Alireza در یکشنبه 29 مهر 1386 و ساعت 06:10 ق.ظ
Desined By Mohamad + Alireza