تبلیغات
Maghalehaye IT


Maghalehaye IT


پنجشنبه 3 آبان 1386
رییس انجمن شركت‌های اینترنتی كشور گفت: كاهش ‪ ۳۰‬درصدی قیمت پهنای باند در سال جاری باعث كاهش قیمت اینترنت برای مردم نشده است.


مسعود ریاضیات در گفت‌وگو با ایرنا افزود: این موضوع دلایل متعددی دارد كه از آن جمله می‌توان به پایین بودن قیمت خرید عمده پهنای باند نسبت به قیمت خرید خرد آن اشاره كرد.
وی اظهار داشت: تعداد شركت‌های بزرگ ارایه‌دهنده خدمات اینترنتی محدود است و تعداد بسیاری از ارایه‌دهندگان اینترنت برای مردم را شركت‌های كوچك تشكیل می‌دهند.

وی توضیح داد: به همین تغییر قیمت توسط شركت‌های كوچك بر بازار خدمات اینترنتی تاثیرگذارتر است اما به دلیل اینكه قیمت پهنای باند به خاطر استفاده كمتر این شركت‌ها نسبت به شركت‌های بزرگ ‪ ۴‬برابر گران‌تر است، این شركت‌ها قادر به كاهش قیمت اینترنت خود نیستند.

وی تاكید كرد: باید تفاوت قیمت پهنای باند برای شركت‌های كوچك و شركت‌های بزرگ عادلانه بوده و بیشتر از دو برابر نباشد در صورتی كه در حال حاضر این تفاوت چهار برابر است.
به عقیده وی، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات باید مانند وزارت راه و ترابری عمل كند، اینترنت باید به راحتی شاهراه‌ها و بزرگراه‌ها در دسترس و اختیار مردم باشد.

رییس انجمن شركت‌های اینترنتی اظهار داشت: وزارت راه‌وترابری، بزرگراه‌ها و شاهراه‌ها را با استفاده از بودجه دولت راه‌اندازی می‌كند، و تنها هزینه آسفالت و تعمیر بزرگراه‌ها را از طریق مردم تامین می‌كند. ریاضیات ادامه داد: وزارت ارتباطات و شركت زیرساخت نیز باید گسترش هر چه بیشتر فیبرنوری را با استفاده از بودجه دولت انجام دهد تا اینترنت نیز نظیر شاهراه‌ها و بزرگ‌راه‌ها به راحتی و با قیمت بسیار كم در دسترس مردم باشد.

این كارشناس خاطرنشان كرد: قیمت پایین اینترنت و در دسترس بودن آن سبب پیشرفت و رونق تجارت الكترونیك، دولت الكترونیك و رشد تمامی فعالیت‌های اقتصادی دیجیتالی در كشور می‌شود.نوشته شده توسط Moochi در پنجشنبه 3 آبان 1386 و ساعت 10:10 ق.ظ
Desined By Mohamad + Alireza