تبلیغات
Maghalehaye IT - نرم افزار تشخیص چهره


Maghalehaye IT


نرم افزار تشخیص چهره
یکشنبه 6 آبان 1386

نرم‌افزار جدیدی از سوی یك شركت ژاپنی طراحی شده كه با بررسی مشخصات یك لبخند به اندازه گیری و درجه‌بندی حالات چهره می‌پردازد.

به گزارش سرویس فن‌آوری اطلاعات خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، این نرم‌افزار كه لبخندها را شناسایی و درجه‌بندی می‌كند از سوی شركت امرون در نمایشگاهی در توكیو به نمایش درآمد.

این فن‌آوری بررسی لبخند، چهره‌ها را در یك تصویر تشخیص می‌دهد و قادر است جنسیت و سن تقریبی شخص را تعیین كرده یا با بررسی پایگاه داده‌ای از چهره‌ها هویت وی را بررسی كند.

نرم‌افزار مذكور مشخصات یك لبخند مانند چشم‌های تنگ شده، دهان باز، چین‌های دور دهان را بررسی كرده و به منظور ارزیابی اندازه‌ی لبخند تعیین درصد آن از یك الگوریتم استفاده می‌كند.

این نرم‌افزار تحلیل‌های لازم را فوری انجام می‌دهد و محاسبات آن در یك رایانه‌ی پنتیوم چهار ‌٢/٣ گیگاهرتزی، ‌٤٤ هزارم ثانیه زمان می‌برد.

مهندسان شركت امرون برای آزمایش این نرم‌افزار از ده هزار چهره با لبخندها و حالات مختلف استفاده كردند؛ این شركت كاربرد نرم‌افزار لبخند را در بازاریابی و ارزیابی واكنش مصرف‌كننده به یك محصول جدید یا یك آگهی تبلیغاتی در نظر گرفته است.

بر اساس این گزارش همچنین تحلیل حالت چهره پیشرفته می‌تواند برای ارزیابی بیماران روحی و كنترل پیشرفت بهبود آن‌ها به پزشكان كمك كند.
نوشته شده توسط Alireza در یکشنبه 6 آبان 1386 و ساعت 08:10 ق.ظ
Desined By Mohamad + Alireza